More

    TAG

    Ердоган се огласи: Израелските напади врз Газа се злосторство против човештвото

    Ердоган се огласи: Израелските напади врз Газа се злосторство против човештвото

    Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека израелските напади врз Појасот Газа претставуваат воено злосторство и злосторство против човештвото. „Ова што се...

    Latest news