More

    TAG

    Ердоган ја одбележа палестинската Накба и вети континуирана поддршка за Хамас

    Ердоган ја одбележа палестинската Накба и вети континуирана поддршка за Хамас

    Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, денеска, на 76-годишнината од Накба – масовното протерување на Палестинците од сегашната територија на Израел, вети дека ќе...

    Latest news