More

  TAG

  бујар османи

  Нов мега скандал на Бујар Османи кој сокрил документ дека 26 држави од ЕУ ,дозволувале влез со патни исправи без Северна!!!

  Допис од италијанското МВР открива дека 25 членки на ЕУ донеле одлука да се дозволи слободно движење со валидни пасоши со името Република Македонија...

  Кандидатот за претседател од ДУИ, Бујар Османи, преку видео порака од својот дом вечерва објави дека собрал над 10 илјади потписи за неговата кандидатура.

  Кандидатот за претседател од ДУИ, Бујар Османи, преку видео порака од својот дом вечерва објави дека собрал над 10 илјади потписи за неговата кандидатура. „Веста...

  Бујар Османи бил цел на напад за време на посетата на Молдавија во својство на претседавач со ОБСЕ

  „Мaкедонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи бил цел на напад за време на посетата на Молдавија во својство на претседавач со ОБСЕ, јавуваат...

  Али Ахмети го разреши Изет Меџити од кординатор за Чаир ,на негово место Бујар Османи

  Демократската унија за интеграција го именуваше Бујар Османи за координатор на огранокот Чаир, а одлуката дошла по предлог на лидерот Али Ахмети со цел...

  (ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

  Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

  Османи: Лажна вест е информацијата за моја смена и таа не заслужува никаков коментар

  Лажна вест е информацијата за моја смена и таа не заслужува никаков коментар, изјави денеска министерот за надворешни работи Бујар Османи во однос на...

  Османи: Потребни се уште минимум 50 нови вработувања за да се надополнат потребите во ресорното министерство

  Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на прес-конференција соопшти дека се потребни уште минимум 50 нови вработувања за да се надополнат потребите во...

  Бујар Османи- Преку алтернативни решенија ќе се заобиколува блокадата на опозицијата на изборот на амбасадори

  Министерот за надворешни работи Бујар Османи најави дека преку алтернативни решенија ќе се заобиколува блокадата на опозицијата на изборот на амбасадори. Тој денеска на прес-конференција...

  Европратеникот Ангел Џамбаски му порача на министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар Османи, дека не постојат две верзии на историјата

  Европратеникот Ангел Џамбаски му порача на министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар Османи, дека не постојат две верзии на историјата. Џамбаски реагираше по интервјуто...

  Османи: Францускиот предлог и протоколот се два неповрзани процесa

  Министерот за надворешни работи Бујар Османи во синоќешното гостување на Националната телевизија, истакна дека францускиот предлог и протоколот се два неповрзани процесa. – Францускиот предлог...

  Latest news