More

  TAG

  бУГАРИЈА

  ДИРЕКТОРКИ НА ЈАВНИ ИНСТИТУЦИИ ФАТЕНИ СО ЛАЖНИ БУГАРСКИ ДИПЛОМИ

  Директорка на основно училиште во село Драчево и директорка на ЈЗУ Општа болница Дебар приложиле лажни меѓународни сертификатин за познавање англиски јазик, издадени од...

  28-годишникот имал извршители во Македонија, Турција, Бугарија, Србија, Унгарија…

  Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе при Сектор за криминалистички истраги во Оддел за сузбивање на организиран и сериозен...

  ТА Турист Битола: MURITE CLUB HOTEL 4*, All Inclusive | Разлог, Бугарија

  MURITE CLUB HOTEL 4*, All Inclusive | Разлог, Бугарија Цена за едно ноќевање по лице: 45€ (бесплатно за деца до 5.99 год.) Цената важи...

  Бесна и матна вода ги опустоши Грција, Бугарија, Турција, Шпанија… (ВИДЕО)

  Поројните поплави кои ги пустошат Грција, Бугарија, Турција и Шпанија досега однесоа неколку животи. Тие предизвикаа големи разурнувања, затворени се многу патишта, а евакуирани...

  Габриел: Скопје треба да ги исполни обврските што ги презеде

  Позицицијата на Бугарија кон Северна Македонија е много јасна – да се исполнат обврските договорени и прифатени во јули 2022 година, изјави бугарската вицепремиерка...

  Од преговори до понижување на еден народ, кое не се случило во досегашната историја, капитулација без војна

  На изненадувањата им нема крај, ете францускиот амбасадор во Блгарија, ни ја кажа вистината в лице, колку таа да е болна и сурова, таа...

  Пронајдена слика вредна 100 милиони долари, еден детал ги збунува властите

  Бугарија води истрага по откривањето на досега непознатото платно чие авторство му се припишува на американскиот експресионист Џексон Полок, а случајот два дена ја...

  (ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

  Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

  ТА Турист Битола: MURITE CLUB HOTEL 4*, ПОЛУПАНСИОН | Разлог, Бугарија

  MURITE CLUB HOTEL 4*, ПОЛУПАНСИОН | Разлог, Бугарија Цена за едно ноќевање: 36€ (бесплатно за деца до 5.99 год.) Број на ноќевања: минимум 3 Вклучено...

  Европскиот парламент побара влез на Романија и Бугарија во Шенген зоната

  Европскиот парламент побара Романија и Бугарија да се приклучат на Шенген зоната до крајот на 2022 година, продолжување што некои земји-членки на ЕУ го...

  Latest news