More

    TAG

    Бјорн Борг

    Борг: Ѓоковиќ сака да ги собори сите рекорди во историјата на тенисот

    Легендарниот шведски тенисер Бјорн Борг изјави дека Србинот Новак Ѓоковиќ би можел да освои уште еден или два Грен слем турнири, пренесува Јуроспорт. Ѓоковиќ и...

    Latest news