More

  Стружанец заработи кривична пријава, лажно ја пријавил поранешната сопруга

  spot_img

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Л.Ќ.(33) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лажно пријавување на кривично дело“.

  Имено лицето Л.Ќ. пред 3 дена пријавил дека од неговиот стан од кој имала клуч неговата поранешна сопруга недостасуваат пари и злато при што ја посочил неа дека го ограбила.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img