More

  Српскиот шоумен ќе остане запаметен по песната „Аутотјун“

  spot_img

  Српскиот пејач и шоумен Зоки Шумадинац почина како последица на срцеви компликации.

  Зоки Шумадинац е роден на 8 август 1975 година во Австрија, а живеел во Горњи Милановац.

  Се занимавал со пеење, но и со псевдонаучни дисциплини како што се езотеризмот и астрологијата, пишуваат српските медиуми.

  Зоки на јавноста ѝ стана познат по неговата песна наречена „Аутотјун“, која за само неколку недели достигна милиони прегледи.

  Тој учествуваше во неколку сезони на популарни реални шоуа во Србија.

  Не се знае многу за неговиот приватен живот. Познато е дека зад себе има 2 пропаднати брака, а она што е помалку познато, има син и бил самохран родител.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img