More

  Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, во јужните делови од јужен правец.

  Попладне, во јужните и југоисточните делови од земјата ќе има услови за ретка појава на пороен дожд и грмежи. UV индексот ќе изнесува 7.

  Во Скопје денот ќе биде сончев и топол со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната темература ќе биде 24 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img