More

  Со рутинска победа борецот направи нов чекор кон титулата шампион на Босна и Херцеговина

  spot_img

  Во последниот натпревар од 21. коло на Премиер лигата на Босна и Херцеговина, Борац на домашен терен го совлада ГОШК со 3:0 и се зацврсти на првото место на табелата.

  По 21 рунда, борецот има големи девет бода во однос на актуелниот шампион Зрињски и мирисот на шампионската титула е во воздухот.

  Новата победа, 16-та сезонава, ја оствари против ГОШК од Габела. Давид Вуковиќ во осмата минута го отвори резултатот за гостите.

  На 2:0 се чекаше до 62. минута. Потоа Јово Лукиќ ја затресе мрежата, а се беше решено три минути подоцна. Поранешниот првотимец на Подгорица Будуќност Василије Терзиќ се запиша меѓу стрелците и ги постави конечните 3:0.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img