More

  Следува период на сончево време

  spot_img

  Следува период на сончево време. Сончево со мала до умерена облачност ќе биде времето денеска. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

  Попладне на места облачноста ќе се зголемува и ќе има услови за слаб локален дожд, а на планините краткотрајно ќе провејува снег.
  Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

  Во следните два дена дневната температура ќе биде во благ пораст, а потоа за време на викендот во опаѓање.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img