More

  Славица Еклстоун била нападната од маскирани лица во нејзиниот дом во Швајцарија

  spot_img

  Нападот се случил еден час по полноќ додека Еклстоун спиел. Таа се здобила со полесни физички повреди. а случајот го истражува швајцарската полиција.Од извор близок до Славица Еклстон, поранешната сопруга на Берни Еклстон, поранешниот претседател на Управниот одбор на Формула 1, Вечерњи лист дознава дека Еклстоун ноќта од саботата кон неделата била нападната од двајца маскирани напаѓачи во нејзиниот дом во Гштад, Швајцарија. .

  Додека беа во брак, Берни и Славица Еклстоун беа еден од најпознатите парови во светот, а ни разликата од 29 сантиметри во висина не ги спречи да ги добијат ќерките Петра и Тамара и да останат заедно 24 години. Светските медиуми пишуваа дека главната причина за раскинувањето на бракот е тоа што Берни никогаш не бил дома и дека лажел дека му го скратил времето надвор од дома и неговиот ентузијазам за работа, што и самиот го признал.

  „Што имам од него? Доаѓа од работа после осум, вечера и спие. И да е на одмор, не може да мирува две минути. Освен работата, ништо не го интересира. Таа нема хоби, а другите луѓе ѝ се здодевни“, изјавила еднаш Славица и ангажирала адвокат и се иселила од својот луксузен дом од 10 милиони фунти.

  Тогаш не сакав развод, за разлика од неа“. Таа ме избрка додека сè уште бев вљубен во неа. Таа имаше околу 50 години и сакаше поинаков живот. Не ѝ се допадна што излегувам од дома 17-18 пати годишно. Зошто не останав да го спасам бракот? Мислам дека ѝ го спомнав тоа, но таа знаеше дека лажам“, признал подоцна Берни.
  постер

  Случајот за развод на 11 март 2009 година траеше само 58 секунди, што веројатно е еден од светските рекорди колку време му требаше на судијата да ја прочита одлуката. Брзо и лесно се договориле за поделба на имотот. Славица поседувала недвижен имот во вредност од над милијарда долари и удел во акции, а денес најверојатно е најбогатата Хрватка во светот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img