More

  Скарлет Јохансон ја откри позадината на уникатното име на нејзиниот син

  spot_img

  Во шоуто на Кели Кларксон, актерката кажа како нејзиниот 13-месечен син Космо, кој го има со сопругот Колин Џост, го добил своето уникатно име.Најпрво на шега рекла „Што да правам, само фрлив неколку букви?“, смеејќи се, а потоа ја откри вистинската позадина на името. „Мислев дека името е освежувачко, шармантно. На сите мои пријатели веднаш им се допадна, а и требаше малку време да и се допадне и на мајка ми на мојот сопруг. Таа постојано сугерираше други верзии, но јас инсистирав на тоа име. Дури и со нивната ќерка, веднаш беа импресионирани од името Роуз“. На тоа водителот на емисијата веднаш забележа дека е смешно што и двајцата имаат исто име.

  Ова многу ја израдува ѕвездата, бидејќи рекла дека малку луѓе ја разбираат таа врска. „Космо е навистина слатка мала роза која доаѓа во различни нијанси на портокалова и црвена боја. Затоа името веднаш и се допадна и на ќерката“.

  Ко, која стана мајка за прв пат, изјави за People дека ја охрабрува Роуз да ужива во здрави оброци. „Тоа е смешно и мислам дека не морав ни да се преправам дека таа се храни здраво. Никогаш не сум се обидел да го принудам моето дете да јаде нешто што не го сака и никогаш не се обидував да ѝ сокријам храна. Секој има различен вкус, понудете му на вашето дете што е можно повеќе разновидност“. Таткото на ќерката е поранешниот сопруг на актерката Ромен Доријак, од кого се разведоа летото 2017 година.

  Скарлет Јохансон и Колин Јост се венчаа на интимна церемонија во октомври 2020 година. Тие се верија во мај 2019 година по две години врска. Таа го покажа свршеничкиот прстен од 11 карати тој јули на сцената на стрипот во Сан Диего.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img