More

  Синоќа воз удрил човек на возраст од околу педесети години на железничката пруга кај булеварот Србија, синоќа воз удрил човек на возраст од околу педесет години

  spot_img

  Синоќа воз удрил човек на возраст од околу педесети години на железничката пруга кај булеварот Србија, синоќа воз удрил човек на возраст од околу педесет години. Од ударот, тој починал на местото на несреќата, потврдија утрово за МИА од Итната медицинска помош во Скопје.

  Смртта била констатирана од лекар од Итната медицинска помош во Скопје.

  Од МВР за МИА информираат дека во 20.20 часот вчера во СВР Скопје било пријавено дека пред надвозникот на булевар Србија воз, кој сообраќал од Скопје кон Битола, удрил во машко лице кое починало на местото на несреќата.

  Екипа на СВР Скопје извршила увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img