More

  Го намалува крвниот притисок, го стимулира варењето и ги топи мастите

  spot_img

  Ананасот дефинитивно може да го вброиме меѓу егзотичното овошје со сладок и ароматичен вкус и привлечен изглед.

  Но, освен вкусот, има нешто поважно што го прави ова овошје фантастична храна која треба да ја консумираме што почесто.

  Имено, ананасот содржи вистинска експлозија на витамини, ензими и минерали кои помагаат во ревитализација и подмладување на секоја клетка од нашето тело.

  Здравствени придобивки од сокот од ананас

  Прочитајте повеќе на „Арт кујна“.

  Фото: Unsplash

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img