More

  Си ги убил братот и сопругата, па ја запалил куќата

  spot_img

  Три тела на неидентификувани лица, се пронајдени по пожар во семејна куќа во Сараево, Босна и Херцеговина, потврди денеска портпаролката на Обвинителството на кантонот Сараево, Азра Бавчиќ.

  Пожар избувна во семејна куќа во Сараево синоќа по, како што јавија сараевските медиуми, експлозија која се слушнала и траела со часови додека не се локализирала.

  Според непотврдени информации, на трагедијата во семејниот дом во Сараево и претходел конфликт меѓу двајца браќа. Постариот брат по конфликтот наводно ги убил помалиот брат и неговата сопруга, а потоа ја запалил куќата и починал во пожарот.

  Од Обвинителството велат дека повеќе детали ќе се знаат по завршување на истрагата и утврдување на околностите под кои настанал случајот.

  Оттаму додаваат дека бидејќи истрагата е во тек, идентитетот на жртвите не е познат.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img