More

  Што покажува месечниот хороскоп за февруари за вашиот знак: Во знакот на прочистување

  spot_img

  Месецот февруари за многу луѓе значи еден вид пресвртница. Проверете го месечниот хороскоп за да видите што предвидуваат астролозите за вашиот знак.

  Овен
  Во февруари и покрај интересната енергија на Сонцето во Водолија, ќе пристигнете исцрпени, бидејќи во јануари многу работевте и се трудевте да ја подобрите финансиската состојба. Ќе ги просејувате сите ваши чувства и ќе се обидете да откриете кој е виновен за вашата ситуација. Во втората половина на февруари ќе гледате на сè околу вас со појасна свест. Ќе почнете да сфаќате дека за жал не можете да промените нешто што поминало, но можете да направите позитивен чекор за иднината. Во последните денови од месецот ќе се фокусирате на нови авантури, ќе почнат да ви се појавуваат интересни луѓе со кои ќе се израмните.

  Бик
  На почетокот на февруари, поради влијанието на Венера во знакот Јарец, ќе бидете повоздржани и убедени дека не можете да се ослободите поради многуте обврски. Најмногу ќе ве задоволи чувството дека сте добро примени во одреден круг на луѓе. Во втората половина на февруари ќе се занимавате со деловни работи кои си ги наметнавте во изминатиот период. Ќе заклучите дека на се треба да пристапите малку поинаку, пофокусирано. На љубовно поле, во последните денови од февруари, кога сонцето е во Риби, ќе бидете подготвени за нови чекори, нови познанства, а доколку сте слободни, за страсни авантури. Ќе ја сакате длабочината што ќе ја разбудите.

  Близнаци
  На почетокот на февруари, покрај добрата подготовка на полето на кариерата, ќе ви треба и малку среќа. Финансиите најдобро ќе ви служат во средината на месецот, бидејќи добрите можности ќе бидат на повидок, но ќе бараат од вас да донесете брзи одлуки. Емотивно најдобро ќе се чувствувате во вториот дел од февруари, кога ќе ве опфати нежната енергија на сонцето кај Рибите. Заедно ќе знаете да организирате нешто убаво, нешто што вашата сакана нема долго да го заборави. Самохрани близнаци и близнаци, не се чувствувајте осамено кога сте поканети на разни настани полни со интересни лица.

  Рак
  Време е за расчистување на разни сомнежи и нејаснотии веќе во првите денови од февруари. Исто така, ставете ги на вистинското место одлуките поврзани со финансиите, кои не се најреални. Без мали внимателни чекори, овој пат ќе ви биде тешко да го пронајдете својот пат. Доколку сообраќате на независната траса, најповолен период за надградба и продажба ќе биде во втората половина на февруари. Ќе навлезете во задачите и ќе повлечете линија на различните неуспешни обиди кои ви ја украдоа енергијата во изминатиот месец. Прилагодувањето на мислењата на другите ќе ви овозможи да дејствувате поспонтано во вториот дел од февруари, кога сонцето ќе премине во знакот Риби.

  Лав
  Како што влегувате во февруари, повторно ќе оживеете со енергијата на сонцето во знакот февруари и ќе почнете да правите промени во сите области на кои им треба промена. Во деловни и финансиски прашања, со задоволство ќе ја вложите целата своја енергија во нешто што многу отстапува од просекот. Секогаш ќе се најдете на вистинското место во вистинско време. Ако имате некој килограм вишок, нема да ви се допаднат шеговитите коментари, дури можат да ја повредат вашата гордост. Набљудувањето овој пат нека биде удар за да направите повеќе за вашето тело, вежбање и здрава исхрана во иднина.

  Девица
  Во првата половина на февруари ќе се насоберат премногу обврски и нови работи за да можете да дејствувате прибрано, како што е вашата навика. Направете поинаков план, план каде што помалку ќе ги комплицирате работите и ќе завршите повеќе. Во средината на февруари ќе бидете се повеќе уморни бидејќи ќе сакате да им угодите на сите, па почнете да размислувате за активности во слободното време кои можат да ви ја вратат енергијата. На полето на емоциите, во вториот дел од февруари, кога сонцето ќе биде во знакот Риби, ќе почувствувате чудни реакции кои можат да ја превртат целата приказна што сте ја зацртале во вашиот ум. Во последните денови од месецот, обрнете внимание на парите, особено ако некои работи можеби не сте ги решиле навреме.

  Вага
  На почетокот на февруари, кога постојано ќе чувствувате дека вашата благосостојба не е баш на својот врв, не се предавајте на мрзеливоста. Енергијата ќе ја добивате на свеж воздух, затоа не останувајте постојано во затворени простории, дури и ако имате многу работа пред вас. Различното дружење со неколку поединци и различни карактери нема да ви одговараат, бидејќи за секоја работа ќе сакате да разговарате приватно, без вознемирувачки фактори. Тој ќе се опорави во вториот дел од февруари стабилизирано, бидејќи ќе одлучите да следите строги упатства и правила.

  Шкорпија
  Ако неодамна сте ја прекинале врската или сте напуштени, енергијата на Сонцето во Водолија ќе го олесни повторното здружување. Ќе признаете дека љубовните разочарувања се дел од животот и неопходни за да се ослободиме од она што не го сакаме. Во втората половина на февруари доаѓа чувството дека треба да се грижите за себе и деловните работи кои се заостанати. Не бегајте од намерни чекори кога треба да се разговара за поголемо прашање и да се направат компромиси. Трошоците поврзани со разубавување и чувство на подобро нема да ве загрижат премногу, навистина ќе уживате кога купувате нешто само за себе.

  Стрелец
  Пред да одговорите на примамливата понуда на почетокот на февруари, запрашајте се дали навистина ви треба дополнителна работа во овој момент. Поради постојаното испрашување, ќе се сомневате и во други области. Секогаш ќе се трудите да се докажувате, што може да доведе во тешка позиција некој што ви верува. И покрај тоа што бавната енергија на рибите обично не ви оди во прилог, во последните денови од февруари ќе се чувствувате многу подобро. Ќе забележите дека сте посамоуверени и дека полесно и спонтано донесувате одлуки. Ќе поминете убави моменти во врска, но ќе имате можност да ги расчистите сите минати неволји кога сте сингл.

  Јарец
  Во првите денови од февруари подгответе се за некои непријатни ограничувања на полето на кариерата и образованието, кои главно ќе бидат поврзани со финансиите и организацијата. Ќе морате што поскоро да им свртите грб на одредени работи, во спротивно ќе бидете се повеќе оптоварени со нив. Семејните работи, кои ќе бидат вознемирени кон средината на месецот поради некој што нема да разбере нешто, не треба да ве вовлекуваат во канџите на негативноста. Бидете оној кој знае да понуди совет што ќе ги натера сите вклучени да кимнат со главата. Во последните денови од февруари повторно ќе бидете полни со енергија и чувство дека можете се.

  Водолија
  Нешто што долго време го гледате, сега кога енергијата на сонцето во вашиот знак е многу поволна, храбро ќе го зграпчите. Ќе почнете да разбирате одредени чекори за кои сте се прашувале во минатото. Доколку одредени околности ве вознемируваат, ќе знаете вешто да ја искористите својата генијалност и да го разбудите чувството дека сепак се ќе биде во ред. Дури и во последните денови од месецот, кога инаку би биле посмирени, на најпретприемливите мажи и жени Водолија кои работат самостојно ќе им биде понудена одлична можност за добра зделка или подобрување на вашата финансиска состојба, што ќе ве направи многу среќни. .

  Риби
  На почетокот на февруари, кога Венера ќе биде во знакот Јарец, посветете поголемо внимание на работите поврзани со емоциите. Доколку одредена врска ве мачи веќе подолго време, сега ќе можете да зборувате за тоа. Ќе биде важно да не се плашите да се залагате за себе. Во вториот дел од февруари, кога ќе се поврзете со енергијата на сонцето во вашиот знак, ќе ви треба повеќе мир и многу енергија за да направите се што ќе ви биде побарано. Бидете внимателни ако се соочите со важна одлука, бидејќи прво ќе треба да се разгледаат сите услови.

  Подготви: Хороскоп.си

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img