More

  Шокантни сознанија за тоа што довело до трагедијата

  spot_img

  Утрово во реката Бојана продолжи потрагата по Алма А., која се претпоставува дека се фрлила во реката со  нејзините 3 деца, откако телото на една од нејзините две ќерки го пронашол рибар пред два дена.

  Според албанските медиуми, засега нема траги од Алма и другите две деца.

  Се очекува во потрагата да се вклучи и армијата откако Дирекцијата за цивилна заштита во Скадар официјално побарала армијата да ѝ помогне во потрагата по телата на мајката, шестгодишно девојче и четиригодишно момче.

  Да потсетиме, постои сомневање дека Алма со трите деца се фрлила во реката Бојана за да избега од насилниот сопруг.

  Но, сега кружат информации дека нејзиниот сопруг Ергис А.(31) нашол друга жена и се обидувал да ја избрка од дома, поради што решила да се самоубие.

  Алма исчезнала со децата на 2 мај, а Ергис ја пријавил за исчезната на 3 мај.

  Телото на најстарото девојче било пронајдено во саботата вечерта. Рибарот Сафет Х. кој го извлекол телото од реката уште е во шок.

  „Ловев риба и видов нешто длабоко околу еден метар. Не бев сигурен што е тоа, дали е кукла или маж. Ја вклучив батериската ламба на телефонот и гледав десетина минути, а потоа се јавив на полиција“ – изјави тој за медиумите во Албанија.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img