More

  Шокантни гласини од Кремљ за странските медиуми

  - Advertisement -

  Рускиот претседател Владимир Путин ќе биде принуден да се откаже од контролата врз војната во Украина, бидејќи ќе оди на операција на рак, а Николај Патрушев, секретар на Советот за безбедност на Русија, ќе го менува за време на неговото присилно отсуство, пренесува денеска Daily Mail.

  На телеграмскиот канал General SVR беа изнесени непотврдени тврдења, кој наведува дека неговиот извор е добро позиционирана личност во Кремљ,  беше кажано дека 70-годишниот Патрушев се смета за клучен „архитект“ на досегашната воена стратегија и за човек кој го убедил Путин дека Киев е прегазен од неонацисти.

  Наводно, Путин ја одложил операцијата за периодот по манифестацијата на Денот на победата што се одржува на Црвениот плоштад на 9 мај.

  Операцијата претходно беше закажана за втората половина на април, но беше одложена, тврди рускиот канал SVR.

  Каналот Телеграм и претходно го отвори прашањето за здравствената состојба на Путин, шпекулирајќ дека боледува од Паркинсонова болест,

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img