More

  Шокантна изјава на мајката на осомничениот за убиство на девојчето

  spot_img

  Светлана Драгијевиќ, мајката на Дејан Драгијевиќ, кој е јавно посочен како убиецот на 2-годишната Данка Илиќ, во шокантна изјава за српските медиуми тврди дека нејзиниот син никого не убил, дека девојчето е живо и дека мајката е виновна за нејзиното исчезнување.

  Таа се жали дека живото им се претворил во пекол и упорно тврди дека нејзиниот син не е убиец.

  -Камо среќа некој да ме убиеше или да сум мртва, отколку да го трпам овој срам. Мојот Деки не е убиец и тоа го потпишувам со мојот живот не 100, туку 200, 2.000 отсто. Тој рекол дека е за да не биде претепан до смрт од полицијата. Тој е болен, неодамна беше во бањата. Дејан е добар човек, тој не би можел да крене рака на дете – рекла со викање Светлана Драгијевиќ, пренесува Република. рс

  Таа тврди дека не го познава другиот обвинет Срѓан Јанковиќ, кој според извештајот од истрагата бил во автомобилот со Драгијевиќ кога девојчето било удрено од автомобилот и дека не може ништо да каже за него, но се сомнева дека и двајцата се наместени за убиство.
  – Најдоа да обвинат луѓе кои немаат кој да им чува грб, немаат деца, а не се ни во брак. Ме уништија. Ги уапсија и моите синови и мојот сопруг. Далибор умрел од срам, веројатно срцето му откажало кога сфатил дека не можат да се борат со нив. Сега можат да кажат што и да им се наредат, тие што ја утврдуваат причината за смртта – шокира Светлана со својата изјава.

  Мајката на осомничениот за убиство, вели дека на денот кога малата Данка Илиќ исчена во пригратска населба Банско Поље кај Бор и според сведоштвата се претпоставува дека била прегазена, а потоа убиена и фрлена, во нивниот дом во селото Злот не се случувало ништо необично.

  – Деки се врати од работа околу четири и пол и седнавме да ручаме во летниковецот. Се однесуваше нормално и откако јадеше легна да одмори, како и обично – изјави мајката на првоосомничениот за злосторството што веќе 17-ти ден го потресува регионот.

  Запрашана за мислење што се случило со телото на Данка Илиќ и дали знае која локација би можела да биде тајна за нејзиниот син Дејан, мајката на осомничениот за убиството ги шокирала присутните со одговорот.

  – Тоа мало девојче Данка е живо. Мајка ѝ е виновна што детето исчезнало. Го продаде и знае каде е – тврди мајката на осомничениот убиец.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img