More

  Се сомнева дека истата вечер кога Дејан Драгијевиќ бил врзан со лисици, неговиот брат во паника и без знаење на Дејан ја пренел Данка на трета непозната локација!

  spot_img

  Се сомнева дека истата вечер кога Дејан Драгијевиќ (50) бил врзан со лисици, неговиот брат во паника и без знаење на Дејан ја пренел Данка на трета непозната локација!

  Денеска е шеснаесетти ден од апсењето на Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ, кои се осомничени за убиството на малата Данка Илиќ во Бањско Поље чие тело сѐ уште не е пронајдено.

  Додека Срѓан молчи, Дејан без никакво каење им кажал и на полицијата и на обвинителството дека на 26 март прво со службено возило го удриле детето, а тоа потоа ја задавил Данка. Телото тој ден било фрлено во депонијата на Старобањскиот пат, но два дена подоцна Дејан, како што самиот рекол, го однел со брат му Далибор и таткото Радослав на друга локација, но одбил да каже каде.

  Но, постои основано сомнение дека штом Дејан бил уапсен, Далибор во паника си заминал и го пренел телото на Данка на трета локација.

  Да потсетиме, Далибор набрзо и самиот бил уапсен, а на распитот во полиција признал дека му помогнал на својот брат да го извади телото од депонијата, но и наведе дури дваесет можни локации каде тоа би можело да биде.

  Истата вечер Далибор починал од срцев удар во полициска станица, а ако го сокрил телото, го однел во гробот каде почива малата Данка.

  Данка исчезна во вторникот, на 26 март, околу 13 часот, кога мајката, како што рекла, за момент се свртела и се одвоила од ќерката за да му даде вода на синот. Девојчето во тој момент мистериозно исчезнало, а оттогаш речиси сите се на нозе. Полицијата, Жандармеријата, припадниците на ГСС, пожарникари, како и локалното население и бројни доброволци ја пребаруваа областа во потрага по девојчето. Целото подрачје го прелетале хеликоптери, а во текот на ноќта биле користени и термо камери.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img