More

  Се разведе Бајага

  spot_img

  Еден од најголемите кантавтори на овие простори, Момчило Бајагиќ Бајага, со години го држеше својот приватен живот подалеку од очите на јавноста, но никогаш не криеше дека, меѓу другото, за неговата блескава кариера е заслужна неговата сопруга Емилија.

  Меѓутоа, според пишувањето на српските медиуми, Момчило Бајагиќ Бајага се развел од сопругата Емилија.

  Инаку, Бајага и Емилија последен пат биле видени заедно во јавноста во 2019 година.

  Тие живееле во истото соседство, се запознале во автобус и се венчале во 1989 година. Нивниот брак траеше три децении, а од љубовта добија две деца, синот Марко и ќерката Ангела.

  Фронтменот на „Бајага и инструктори“ не криеше дека Емилија секогаш му била инспирација за љубовните песни што ги пишувал. А, како што рекол, нивната врска преживеала благодарение на силата и трпението на сопругата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img