More

  Се откриваат уште тела пред пунктот за хуманитарна помош

  spot_img

  Уште осум тела пристигнале во болницата Ал-Шифа во Газа, со што бројот на загинати во денешниот напад на израелската армија врз Палестинците кои чекале хуманитарна помош се искачи на 112, соопшти палестинското Министерство за здравство.

  Во нападот што се случи јужно од градот Газа повредени се 760 луѓе.

  Во соопштението се наведува дека сè уште се извлекуваат жртвите од местото на нападот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img