More

  САД: Доби куршум во глава и пешачеше два километри до куќата на пријател, се поради расправија за жена

  spot_img

  Откако избила расправија меѓу двајцата, едниот извадил пиштол, а другиот го застрелал во главата. Застреланиот со дупка од куршум во главата пешачел речиси два и пол километри пред да повика полиција.

  По жестока расправија, мажот бил застрелан во главата и така пешачел речиси два и пол километри.

  Според првите резултати од истрагата, 33-годишен и 44-годишен маж се скарале поради жена во куќата на пријател во средата во раните утрински часови на Флорида.

  Инцидентот се случил кога тепачката ескалирала и 33-годишниот маж извадил пиштол и го застрелал 44-годишниот маж во глава, пишува Fox News.

  Откако бил застрелан 44-годишниот маж, со дупка од куршум во главата, пешачел речиси два и пол километри од местото на злосторството и повикал полиција од куќата на својот пријател.Неосудувачка пресуда Поранешниот снајперист на Х.В. осуден за убиство на двајца млади мажи доби 20 години.

  Полицијата за осум минути успеала да го уапси насилникот и го пронашла оружјето од кое се пукало. Повредениот 44-годишник е во болница и е во критична состојба.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img