More

  Лавров одбива да го коментира однесувањето на Бајден

  spot_img

  Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров призна дека му е жал за американскиот претседател Џозеф Бајден по неговите изјави дека САД „не дозволуваат Украинците да ги нападнат Москва или Кремљ“.

  – Некако ми е непријатно поради фактот што понекогаш морам да го коментирам однесувањето на Џозеф Бајден – изјави тој за телевизијата „Русија 1“.

  – Што ќе прави кутриот? Чисто од хумани причини, тешко е да се разбере како размислува – додаде тој.

  Претходно американскиот претседател Џозеф Бајден изјави дека САД не поддржуваат напади врз Москва и Кремљ со американско оружје.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img