More

  Руски гранати паднале врз детската онколошка болница во Киев, Украина

  spot_img

  Руски гранати паднале врз детската онколошка болница во Киев, Украина, инфомрираше украинсккиот „Киев Индипендент“, додавајќи дека по нападот на болницата регистрирани се жртви.

  Информацијата ја сподели и новинар на Би-Би-Си, кој на социјалната мрежа Твитер напиша дека ракетите паднале врз детската болница.

  Тој вели дека болницата не била далеку од неговата зграда, а посочува и дека едно дете наводно го загубило животот.

  Медиумите јавуваат дека во тек e и страшно гранатирање на Харков.

  Жестока офанзива и во Киев, пишуваат на социјалните медиуми.

  Украинските железници ја исклучија струјата на главната железничка станица во Киев поради ракетирање во нејзина близина. Си-Ен-Ен јавува дека има повеќе делови од Киев во темнина од безбедносни причини.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img