More

  Руската војска уништи околу 30 украински дронови, загина и жена при нападот

  spot_img

  Руската војска соопшти дека уништила околу 30 украински беспилотни летала во текот на ноќта во областите на границата со Украина, при што според локалните власти загинала една жена, објави Ројтерс.

  „За време на обидот на киевскиот режим вечерва да изврши терористички напади со воздушни беспилотни летала на територијата на Русија, системи за противвоздушна одбрана пресретнаа и уништија 29 беспилотни летала во регионот Белгород и едно беспилотно летало во регионот Воронеж“, соопшти Министерството за одбрана на Русија.

  Регионалниот гувернер Вјачеслав Гладков изјави дека еден цивил е убиен во село во регионот на Белгород.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img