More

  Јелена Ѓоковиќ држи модни лекции на трибините на Вимблдон ФОТО

  spot_img

  Сопругата на најдобриот светски тенисер Јелена Ѓоковиќ импресионира со своите облеки на Вимблдон оваа година.

  Јелена Ѓоковиќ е позната по својот уникатен стил на облекување и ненаметливата гардероба, а својот вкус за мода го покажа на трибините на Вимблдон каде го поддржува својот сопруг.

  Јелена на третиот натпреварувачки ден на Вимблдон носеше едноставна бела блуза над која носеше вдлабнат кардиган исткаен со златни конци.

  Една од највпечатливите комбинации досега беше розов топ фустан со засукани ракави, со кој Јелена искомбинираше бел шешир.

  А со оваа комбинација таа се одлучи за дискретен накит.

  За четвртфиналниот меч, кој Новак го одигра успешно, Јелена носеше цветен фустан над кој облече жолта јакна.

  Дискретниот накит со пуштена коса беше вистинскиот избор.

  Јелена уште еднаш го потврдува правилото дека едноставноста е еден од најважните елементи доколку сакате да изгледате уникатно и елегантно.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img