More

  Разговараа околу еден час, темата беше нападот на рускиот амбасадор врз Израел во ОН

  spot_img

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска ја напушти владината седница, која ја напушти порано отколку што требаше, со цел телефонски да разговара со рускиот претседател Владимир Путин.

  Ова го изјави портпаролот на Нетанјаху за Тајмс оф Израел.

  Израелскиот весник наведува дека разговорот на Нетанјаху со Путин дошол во време на тензии со Русија поради нејзиниот цврст анти-израелски став за време на војната на еврејската држава со Хамас.

  Се наведува дека тоа следело откако рускиот амбасадор во Обединетите нации упати остри забелешки за Израел за време на говорот во меѓународната организација во петокот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img