More

  Раперот Килер Мајк уапсен веднаш по церемонијата

  spot_img

  Раперот Килер Мајк, чие вистинско име е Мајкл Рендер, е уапсен на доделувањето на Греми наградите откако освои три признанија, соопшти полицијата во Лос Анџелес.

  Во видеото што кружи на интернет, Мајк со лисици на рацете е однесен од полицајци од салата каде што се доделуваа наградите.

  Портпаролот на полицијата, Мајк Лопез изјави дека раперот бил уапсен по расправија на самото место. Медиумите пишуваат дека раперот удрил чувар кој работел како обезбедување.

  На 66. доделување на Греми наградите, тој беше награден во категориите најдобар рап-албум за „Michael“, најдобра рап-изведба и најдобра рап-песна за „Scientists & Engineers“.

  Музичарот е пуштен на слобода и треба да се појави пред Судот на 29 февруари.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img