More

  Ракометарите на Барса на оргинален начин го прославија триумфот на Ф4 во Келн

  spot_img

  Весело и разиграно беше во соблекувалната на Барселона по освојувањето на рекордната 12.титула во ракометната Лига на шампионите.

  Во драматичното финале на Ф4 турнирот во  „Ланксес Арена“ во Келн, Барселона славеше против дански Алборг со 31-30 и се врати на европскиот трон.

  Танцот на шампионите во соблекувалната на Барса го предводеше искусниот шпански репрезентативец Аитор Арињо, кој е еден од најтрофејните ракометари во светот со 4 титули во Лигата на шампионите освоени во изминатите 10 години.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img