More

  Првата дама Џил Бајден напиша книга за деца за првата мачка во Белата куќа

  spot_img

  Кучињата на американскиот претседател Џо Бајден станаа насловни страници со нивното лошо однесување, а мачката Вилоу ќе добие книга за нејзиниот живот во Белата куќа.

  Првата дама Џил Бајден напиша детска приказна за патувањето на мачка од фарма во Пенсилванија до Белата куќа во 2022 година.

  Книгата „Врба мачката од Белата куќа“ ќе биде објавена во јуни, само неколку месеци пред реваншот меѓу актуелниот претседател Џо Бајден и неговиот претходник Доналд Трамп.

  Вилоу сега е единственото милениче во Белата куќа. Кучињата на Бајден беа исфрлени поради гризење луѓе.

  Командер, германски овчар кој пристигна како кученце во 2021 година, беше преместен во нов дом откако касна неколку агенти на Тајната служба. Германскиот овчар Мајор мораше да оди во живо со семејните пријатели по слични инциденти. Во 2021 година, на 13-годишна возраст, почина саканото куче на Бајден, Шамп.

  Врба мачката
  Мачката Вилоу дојде во Белата куќа од Пенсилванија, која ќе биде клучна сојузна држава на ноемвриските избори. Името го добила по Вилоу Гроув, родното место на првата дама.

  Џил Бајден ја напиша книгата заедно со писателката Алиса Сатин Капучили, а ја илустрираше уметникот Кејт Берубе, издадена од Сајмон и Шустер.

  Белата куќа има долга историја на домашни миленици, но мачките беа релативно ретки.

  И двете поранешни први дами Хилари Клинтон и Барбара Буш пишуваа книги за своите миленици.

  Трамп, кој сака да се врати во Белата куќа, беше првиот претседател по Ендрју Џексон во 1830-тите што ги немаше.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img