More

  Исчезна 11-годишно момче од Шкофја Лока

  spot_img

  Полициски службеници од Полициската станица „Шкофја Лока“ околу 09:00 часот добиле пријава за исчезнато 11-годишно момче од Пуштал кај Шкофја Лока.

  Алдин Мутапчиќ е висок околу 150 сантиметри, со поцврста градба, со пократка костенлива коса, носел црна јакна со бели ракави и качулка и црна тренерка. Носе кафеави чевли, соопшти полициската управа Крањ.

  Последен пат е виден денеска, околу 7:20 часот, во месноста Шкофје Лока. Според последните информации со кои располага полицијата, тој бил околу 10 часот во околината на Трг Република во Љубљана.

  Бидејќи досега преземените мерки не го пронајдоа, полицијата бара информации од јавноста. Секој кој знае нешто за исчезнатото лице се замолува да ги пријави информациите во најблиската полициска станица или во полициската станица Шкофја Лока на (04) 502 37 00 или да се јави на 113 или на анонимниот телефонски број 080 1200.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img