More

  Променливо облачно и многу студено време,максимална температура 0 степени

  spot_img

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу студено.Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови.  Локално брзината на ветрот ќе биде над 60 километри на час.

  Температурата ќе достигне до 3 степени.Во Скопје времето ќе биде променливо облачно и многу студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен северен ветер.Температурата ќе достигне до 0 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img