More

  Приведен тетовец за издржување на казна затвор 

  spot_img
  На 14.02.2022 околу 16.30 часот полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 34-годишниот тетовец Џ.Ф.. За него била издадена судска наредба, со која се барал за издржување на затворска казна. По приведувањето тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img