More

  Принцот Вилијам доби уште една титула со која многумина не се согласуваат

  spot_img

  Принцот Вилијам веќе има неколку титули кои ги добил при раѓањето и веднаш откако татко му станал крал, но сега може да се пофали со уште една.

  Принцот Вилијам е еден од најпознатите луѓе на светот и еден ден ќе ја носи титулата крал, но сега може да се пофали со уште една титула, а тоа е изгледот.
  Принцот Вилијам веќе има неколку титули кои ги добил при раѓањето и веднаш откако татко му станал крал, но сега може да се пофали со уште една.

  Маркетинг агенцијата „Reboot“ го прогласи Вилијам за најсекси ќелав маж на светот за 2023 година. Списокот наводно се заснова на пребарувањата на Гугл на ќелави мажи со зборовите „без кошула“.

  Најголемата платформа за пребарување откри дека многумина сакале да го видат Вилијам во вакво издание, а Вилијам успеал да го симне од тронот најпознатиот ќелав по него, актерот Вин Дизел.

  Инаку, принцот ја освои и таа титула во 2021 година, исто така според овие параметри.

  Третото место на овогодинешната листа го освои Џејсон Статам, четвртото Семјуел Л. Џексон, а петтото Џеф Безос.

  Сепак, листата навистина не возбуди многумина, па луѓето низ социјалните мрежи почнаа да коментираат дека тоа е невозможно бидејќи Питбул, Стенли Тучи, Кристофер Мелони и многу други не се меѓу првите 10, пренесува showbuzz. dnevnik.hr

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img