More

  Правилата не дозволуваат Мбапе да игра со оваа специјална маска

  spot_img

  Килијан Мбапе го скрши носот на тестот меѓу Франција и Австрија, а освен победата, добра вест за неговата репрезентација е што нема да мора да оди на операција.

  Во останатиот дел од првенството Мбапе ќе игра со маска, но најверојатно нема да биде оваа шарена маска во боите на француското знаме со која се фотографираше на тренинг.

  Имено, според член 42 од правилникот на УЕФА, медицинската опрема што играчот ја носи на теренот мора да биде еднобојна.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img