More

  Потонат брод со 12 членови на екипажот: Силното невреме ја отежнува потрагата

  spot_img

  Турски товарен брод со 12 членови на екипажот потона во близина на турскиот брег на Црното Море за време на невремето во неделата, изјави во понеделникот министерот за внатрешни работи Али Јерликаја.

  Капетанот на бродот „Кафкаметлер“, кој пловел под турско знаме, во неделата наутро пријавил дека бродот плови кон брановидникот во близина на Ерегли, во северозападната турска провинција Зонгулдак, соопшти претходно канцеларијата на гувернерот на провинцијата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img