More

  Потегот кој ја збуни јавноста: Што се случува со Кејт Мидлтон?

  spot_img

  Кејт Мидлтон, принцезата од Велс, требаше да се појави на церемонијата „Trooping the Color“ на 8 јуни, по повод нејзиното враќање на кралските должности, објави британското Министерство за одбрана. Жителите на Велика Британија побрзаа да купат билети за споменатиот настан, за конечно повторно да ја видат својата омилена принцеза. Но, веќе следниот ден ресорното министерство го повлече соопштението и го избриша името на принцезата од списокот на гости.

  Нејзиното отсуство од јавноста, во комбинација со неодамнешното отсуство на принцот Вилијам на еден од кралските настани, предизвикува сомнеж дека нешто не е во ред со принцезата. Шпекулациите за здравствената состојба на Кејт Мидлтон секојдневно го преплавуваат интернетот.

  Што се случи?
  Министерството првично објави дека идната британска кралица ќе се појави на балконот на Бакингемската палата со другите членови на кралското семејство за време на церемонијата „Trooping the color“, но тие прво не побарале дозвола од канцеларијата на принцот и принцезата од Велс. да го објави соопштението, според Sky News.

  Според локалните медиуми, билетите за споменатиот настан биле распродадени за еден час.

  Сепак, веќе следниот ден името на принцезата е избришано од списокот на гости кои ќе учествуваат на церемонијата, поради што социјалните мрежи експлодираа, бидејќи се чинеше дека Кејт Мидлтон ќе биде во полна сила, бидејќи нејзиното доаѓање е планирано, пренесува Нова.рс.

  Многумина ги загрижи фактот дека нејзината здравствена состојба се премолчува, иако во јавноста многу се зборува за здравјето на кралот Чарлс, кој имаше операција на простата две недели по интервенцијата на Кејт.

  Последен јавен настап и случајност
  Кејт последен пат се појави во јавноста на божиќна служба во декември 2023 година. Таа беше фотографирана како насмеана и ги поздравува фановите покрај нејзиниот сопруг принцот Вилијам и нивните три деца, принцот Џорџ, Луис и принцезата Шарлот.

  По помалку од еден месец, поточно на 17 јануари, Кенсингтонската палата објави дека Кејт била подложена на „закажана операција на абдоменот“ и дека ќе се врати на кралските обврски по Велигден.

  Од Кенсингтонската палата не сакаа да изнесуваат многу детали за нејзиното здравје, велејќи само дека принцезата ќе се врати на своите обврски по Велигден.

  Меѓутоа, Кејт случајно се фотографирала во автомобилот кога нејзината мајка Керол Мидлтон ја возела до Виндзор. Кејт носеше големи очила и благо се насмевна, а многумина коментираа дека се надеваат дека ова е знак дека нејзиното закрепнување оди добро.

  Вилијам и таблоидите
  Принцот Вилијам на некој начин придонесе и за теориите на заговор. Имено, принцот „од приватни причини“ го откажа учеството на комеморацијата на покојниот грчки крал Константин. Неколку дена подоцна, Вилијам се огласи за состојбата на неговата сопруга.

  Сепак, ниту рекламирањето на овој принц не помогна да се спречи ширењето гласини, згора на тоа, таблоидите и аналитичарите придонесуваат и за растурање на различни теории за здравствената состојба на принцезата. Одредени извештаи само додадоа масло на огнот.

  Од палатата сега одбиваат да коментираат зошто принцезата Кејт нема да се појави на настанот во јуни, иако беше наведено дека таа ќе биде во јавноста по Велигден на 31 март.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img