More

  Поради специфичноста на повредите пренесен на скопските клиники

  spot_img

  Во СВР Велес вчера било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен 55 годишниот Г.В.. Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување работни задачи во фирма во Велес. Увид на местото извршила увидна полициска екипа, информира денеска портпаролката на СВР Велес, Билјана Ѓаковска.

  Марина Андова портпарол на ЈЗУ Општа болница, за МИА изјави дека вчера попладне на Хирушкото одделение на болницата бил примен повредениот работник на кого му била укажана лекарска помош, по што бил испратен на Одделот за радиодијагностика. Тој со резултатите бил испратен на хирург кој му укажал медицинска помош.

  Поради специфичноста на повредите по два часа со возило со итна медицинска помош на велешката болница бил препратен на понатамошно лекување на Клиниката за трауматологија во Скопје.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img