More

  Полицијата отвори истрага за смртта на актерот

  spot_img

  Полицијата во Лос Анџелес и Американската администрација за борба против дрогата (ДЕА) покренаа заедничка кривична истрага за смртта на американскиот актер Метју Пери, соопшти Би-Би-Си.

  Актерот почина пред половина година од ефектите на анестетикот кетамин кој го добил на рецепт.

  Полицијата покрена заедничка кривична истрага за тоа како Пери ги набавил лековите на рецепт.

  Пери почина на 54-годишна возраст на 28 октомври 2023 година, во када во неговиот дом, со траги од кетамин, кој понекогаш се користи за лекување на депресија, според зборовите на лекарите од Лос Анџелес.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img