More

  Вељко Ражнатовиќ знае што е добра музика

  spot_img

  Српскиот боксер Вељко Ражнатовиќ, синот на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, неодамна се осврна на музиката на неговата мајка и зборуваше за неговиот живот во село.

  – Ретко ја слушам нејзината музика, но секако ги сакам сите песни. Ги знам сите. Мислам дека знам повеќе нејзини песни отколку таа, но да ја слушам дома или на слушаки – не го правам тоа. Колку е перфекционист е доказ тоа што одамна не објавува музика. Таа нема да извади ништо што не е квалитетно, никако. Кога ќе излезе новиот албум, ќе биде лудо. Не знам кога, се надевам што побргу – објасни боксерот во „Лагани подкаст “.

  Нему исто така не му недостига ни Белград, а селскиот живот му годи повеќе.

  – Јадам само тоа што сам го одгледувам, многу е поздраво и за децата. Тоа беше на иницијатива на сопругата. Мојот свекор одгледува кокошки, а јас прасиња, ние имаме сопствена фарма. Белград не ми недостига, ни малку. За мене селото е многу подобро, а Тител е навистина преубав. Уживам во реката, во дивината, во ридот… Не сакам гужви, сообраќај, не сум таков. Во исто време, од Зрењанин сум 20 минути, а од Белград 50, па блиску сум – рече Вељко.

  Боксерот Вељко Ражнатовиќ живее во Тител, родното место на неговата сопруга, со сопругата Богдана и синовите.

  За потсетување, Богдана и Вељко Ражнатовиќ неодамна го добија третиот син Исаија.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img