More

  Полицијата итно евакуираше 30 пејачи кои гостуваат на популарниот фестивал

  spot_img

  Италијанската полиција во понеделникот вечерта, на 5 февруари, евакуираше вила во која се организираше гала забава на која присуствуваа 30-тина гости пејачи на Санремо, најпознатиот музички фестивал во Италија, поради дојава за бомба.

  Полицијата добила анонимно предупредување за бомба во вилата „Нобел“, поради што ја евакуирале зградата околу 23:00 часот, јавува државната телевизија РАИ.

  На 74-тото издание на Санремо, кое се одржува секоја година од 1951 година, 30 уметници ќе се борат со него во текот на пет вечери од 6 до 10 февруари.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img