More

  Полиција во домот на Вил Смит

  spot_img

  Откако актерот Вил Смит го удри комичарот Крис Рок на Оскарите, драмата продолжува во чудна насока. Имено, полицијата два дена подоцна го посетила имотот на актерот.

  Некој пријавил дека дронот летал низ Казабланка во Лос Анџелес, каде живеат многу ѕвезди, меѓу кои и семејството Смит.

  „Испративме единица да се обиде да го лоцира дронот и да види дали се работи за папараците или се случува нешто друго се случува, но кога стигнавме таму, леталото веќе исчезнало, го напуштило тој простор“, рекол шерифот на округот.

  Вилата во која живее семејството Смит се простира на 967 квадратни метри станбена површина, а се шпекулира дека целиот имот е купен за 11,3 милиони долари.

  Трет ден по ред не престанува да се зборува за скандалот што го одбележа доделувањето на Оскарите – вербално-физичката пресметка меѓу Вил Смит и Крис Рок. За шамарот на Вил веднаш се огласија многу актери, но неговата сопруга Џејда Пинкет Смит проговори дури вчера. Џејда на ниту еден начин не го коментираше скандалот и воопшто не се огласи, освен што на Инстаграм се пофали со раскошната, импресивна креација на Жан Пол Готје.

  Таа дури вчера се огласи на својот профил на Инстаграм со чудна објава која збуни многумина.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img