More

  Подароци во вредност од 120.000 евра за номинираните и добитниците на Оскар

  - Advertisement -

  Американското здружение Distinctive Assets подели подароци во вредност од 120.000 евра на номинирани уметници и добитници на Оскар оваа година, објавија локалните медиуми во САД.Здружението, кое дели подароци на церемонијата на доделување на наградите на Академијата за филмски уметности и науки веќе 21 година, понуди пакет со подарок кој содржи повеќе од 60 луксузни производи, како ноќен крем, масло за масажа, креми за тело и ваучери за подигнување или липосукција.

  Во пакетот подарок има и ваучери за тридневен престој на италијанскиот остров Искија или во природата на Отава во Канада.

  Парче земја од Австралија беше донирана и како дел од кампањата за промоција на природата и биодиверзитетот во таа земја.

  На гостите им беа поделени и чаеви, чоколади и јапонски леб направен со млеко.

  Здружението доделува подароци на крајот од свеченоста со мотото „Секој е победник“.

  Миленикот на овогодинешните Оскари, комедијата „Everything Everywhere All одеднаш“ освои Оскар за најдобар филм.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img