More

  Почнал да убива гости во кафуле, полицаец го застрелал

  spot_img

  Во пукање во близина на кафулето Хард Рок во центарот на Атланта (САД) ранети се 4 лица, потврди полицијата.

  Според информациите од полициската управа на Атланта, едно од застреланите лица е осомничениот вооружен напаѓач.

  „Сите застрелани се свесни и дишат“, соопшти полицијата.

  Според началникот на полицијата во Атланта, 34-годишен маж влегол во ресторанот со пиштол и започнал расправија со друг маж. Осомничениот вооружен напаѓач, кој е осуден криминалец, пукал во човекот, а потоа ранил уште 4 лица.

  Полицаец кој не бил на должност се соочил со осомничениот и пукал во него, со што завршил инцидентот.

  Повредени од напаѓачите се 47-годишен маж од Грејсон, 69-годишна жена од Ист Поинт и 70-годишна жена од Атланта. Не се знае дали повредените жени имале некаква врска со инцидентот.

  Шефот на полицијата рече дека осомничениот вооружен напаѓач бил апсен најмалку 11 пати и дека е лице кое никогаш не требало да поседува пиштол.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img