More

  Почина Никола Проески, татко на легендарниот музичар Тоше

  spot_img

  Почина Никола Проески, татко на легендарниот музичар Тоше. Замина денес, на Велики четврток, после долго боледување.

  Веста за неговото заминување денес на социјалните мрежи ја објави Дора, неговата ќерка, со зборовите:

  „Светол патот, татко мој“.

  Можеби ќе ве интересира

  Родителите на Тоше, кој почина пред 16 години во сообраќајна несреќа во Хрватска, Доминика и Никола, живееа повлечен живот по смртта на нивниот син и не се појавуваа во јавност.

  Семејството Проески сè уште нема објавено детали за последното испраќање на таткото на легендарниот музичар и хуманист Тоше.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img