More

  Почина Југослав Тодоровски – Беше градоначалник на Скопје од 1986 до 1991 година

  spot_img

  По долго и тешко боледување, вчера починал поранешниот градоначалник на Скопје, Југослав Тодоровски. Тодоровски беше градоначалник на Скопје во периодот од 1986 до 1991 година. Претходно бил на повеќе државни функции.

  Погребот ќе се изврши денес на Градските гробишта – Бутел, а последна почит ќе биде оддадена од 11 часот во капелата на гробиштата.

  Тодоровски почина на 86-годишна возраст.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img