More

  По вилата од 60 милиони долари, на ред се уметничките дела, Џеј Ло и Бен Афлек се ослободуваат од заедничките работи

  spot_img

  Латино дивата Џенифер Лопез и нејзиниот сопруг Бен Афлек, кои се актуелни во последните неколку месеци, ги продаваат уметничките дела од вилата што ја купија за 60 милиони долари во Бел Ер, Калифорнија.

  Нивната палата веќе е ставена на листата за продажба, а сега на листата се наоѓаат и некои од скапите предмети кои порано ја краселе внатрешноста на овој двокатен дом со 12 спални соби и 24 бањи.

  Според извештаите, колекционерите и заинтересираните купувачи купиле „уметност и некои парчиња“ кои биле на продажба од куќата на парот на почетокот на јуни.

  Џенифер Лопез и Бен Афлек се ослободуваат од заедничките работи по гласините за сè поизвесниот развод.

  Џенифер и Бен го купија големиот имот минатата година, за да го стават на продажба една година подоцна; сепак, изворот тврди дека сакале да ја заменат куќата бидејќи никогаш не биле задоволни со неа.

  „Куќата на Бен никогаш не му се допаѓаше“, изјави еден инсајдер за магазинот „Пипл“ минатиот месец, „Тој е премногу далеку од неговите деца“.

  Повеќе од еден месец откако медиумите објавија дека Афлек и Лопез имаат брачна криза и дека повеќе не живеат заедно, извор близок на парот изјавил за „Пипл“ дека Афлек ги зел работите и решил да се исели поради брачната напнатост.

  Актерот веќе некое време живее во изнајмена куќа во Брентвуд, а работите ги собрал од заедничкиот дом пред Лопез да се врати од патувањето во Италија.

  Парот последен пат беше фотографиран на 26 јуни во Холивуд, каде и двајцата имаат свои канцеларии.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img