More

  По откривањето на болеста на неговата сопруга, принцот Вилијам продолжува со своите должности

  spot_img

  По откривањето на болеста на неговата сопруга, принцот Вилијам продолжува со своите должности
  Британскиот принц Вилијам од денеска повторно ја извршува својата должност, кој зеде извесно време откако беше откриено дека на неговата сопруга Кејт и е дијагностициран рак.

  Принцот Вилијам од денеска ги продолжува своите должности, пренесува француската новинска агенција АФП. Британскиот престолонаследник денеска посети добротворна организација и младински центар во предградието на Лондон. Тој привремено престана да ги извршува своите должности откако неговата сопруга Кејт на крајот на март откри дека се опоравува од рак.
  Британскиот принц посети добротворна организација за дистрибуција на храна во Сари, југозападно од Лондон, а потоа и младински центар во тоалетот на главниот град. Иако Вилијам не ги извршуваше службените обврски, минатата недела се појави во јавноста, гледајќи го фудбалскиот натпревар на Астон Вила во Бирмингем во придружба на неговиот 10-годишен син, принцот Џорџ.

  41-годишниот Вилијам, престолонаследникот и најстариот син на кралот Чарлс III, привремено се повлече од јавноста, откако неговата сопруга и велшката принцеза Кејт минатиот месец објави дека е во рана фаза на лекување бидејќи и е дијагностицирана со рак.

  Не многу пред тоа, британската јавност беше шокирана од веста дека кралот Карел Трети се разболел од рак. Бакингемската палата не открива детали за неговата здравствена состојба, објавија дека не се работи за рак на простата. Карел III. инаку, заедно со неговата сопруга кралицата Камило, тој присуствуваше на миса во црквата во Виндзор на Велигден, што беше негово прво јавно појавување од висок профил по откривањето на дијагнозата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img