More

  Платила хотелска соба со поглед на море, а била шокирана од тоа што ја чека

  spot_img

  Аргентинската инфлуенсерка Клариса Мургија одлучила да плати повеќе за соба со поглед на море во италијански хотел за време на нејзиното патување во Европа. Кога пристигнала во хотелот, наместо спектакуларен поглед, ја дочекало прилично непријатно изненадување.

  Дејли Мејл пишува дека откако ја поместила завесата и излегла на балконот, открила дека се работи за измама.

  На ѕидот од соседната зграда некој залепил постер на кој се гледа морето и едрилица.

  Повеќе од три милиони луѓе го виделе видеото што таа го објави, а на кое морето од еден агол навистина изгледа реално. Меѓутоа, кога ќе излезете на балконот, се добива поглед на фасадата на соседната зграда, прозорец со решетки и постер со фотографија од морето.

  Никој досега не ме измамил вака“, прокоментира Аргентинецот.

  „И моето момче не лажеше вака“, коментира еден корисник на TikTok.

  Ова е уште едно во низата обвинувања со кои се соочува платформата Booking.com, преку која може да се изнајмува сместување, а која неодамна е цел на критики од корисниците дека не знае како да се справи со измамниците.

   

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img